ABD'liler en çok bu 7 marka dan nefret ediyor! Twitter, Facebook, Tiktok liste de var

ABD'de yapılan bir anket sonucunda, ABD'lilerin en nefret ettiği markalar belli oldu. Axios haber sitesi ve Harris Poll pazar araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen ankete 16,310 ABD'li katıldı ve katılımcılardan şirketleri en iyi ve en kötü itibara sahip olarak puanlamaları istendi. Ankete göre, en nefret edilen şirket Trump Organization oldu.

Haziran 11, 2023 - 02:09
 0
ABD'liler en çok bu 7 marka dan nefret ediyor! Twitter, Facebook, Tiktok liste de var

ABD'de yapılan bir anket sonucunda, ABD'lilerin en nefret ettiği markalar belli oldu. Axios haber sitesi ve Harris Poll pazar araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen ankete 16,310 ABD'li katıldı ve katılımcılardan şirketleri en iyi ve en kötü itibara sahip olarak puanlamaları istendi. Ankete göre, en nefret edilen şirket Trump Organization oldu. Trump Organization, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yönetiminde bulunan bir şirket olarak özellikle karakter, güven ve etik kategorilerinde düşük puan aldı. Şirket, vergi kaçakçılığı gibi birçok dava ile gündeme gelmiş durumda.

İkinci sırada ise FTX adlı kripto para borsası yer aldı. FTX, güven ve etik kategorilerinde başarısız oldu. Kasım 2022'de bir likidite krizi yaşayan ve iflas başvurusunda bulunan FTX, kullanıcıların güvenini sarsmıştı.

Üçüncü sırada ise Fox Corporation yer aldı. Şirketin sahibi olduğu Fox News, 2020 ABD başkanlık seçimleri sürecindeki haberleri nedeniyle tartışmalara neden olmuş ve hakkında davalara yol açmıştı. Nisan 2023'te, şirketin oy makinesi üreticisi Dominion şirketine 787 milyon 500 bin dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Teknoloji şirketleri Twitter ve Meta (Facebook'un yeni adı) ise kültür ve etik kategorilerinde düşük puan aldı. Her iki şirket de son zamanlarda binlerce çalışanını işten çıkarmış olmasıyla eleştirilere maruz kalmıştı. Ayrıca Twitter, Elon Musk tarafından satın alınma girişimleriyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

Çin'in istihbarat topladığı iddialarıyla gündeme gelen sosyal medya platformu TikTok ise yurttaşlık ve karakter kategorilerinde zayıf görüldü.

Anket sonucunda en nefret edilen ilk 7 marka şu şekilde sıralandı:

  1. Trump Organization,
  2. FTX,
  3. Fox Corporation,
  4. Twitter,
  5. Meta,
  6. Spirit Airlines,
  7. TikTok.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow