Tanju Özcan'dan Cübbeli'ye: Ne oldu, sıkışınca...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü'nün kendisine dava açması üzerine sert bir şekilde tepki gösterdi. Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cübbeli Ahmet'e hitaben çarpıcı ifadeler kullandı.

Haziran 8, 2023 - 04:03
 0
Tanju Özcan'dan Cübbeli'ye: Ne oldu, sıkışınca...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü'nün kendisine yönelik dava açmasının ardından şaşırtıcı bir tepki verdi. Özcan, "Adaleti ararken neden laik Türkiye Cumhuriyeti'nin adaletine sığınıyorsun? Sözde şeyhler, niye hala savcılara koşuyor ve Allah'a değil, yasaların korumasına güveniyor?" şeklinde konuştu.

Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet'e Yanıt Verdi: "Din İle Siyaseti Karıştırmayın!"

Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet'in dava açması üzerine açıklamalarına devam etti. Özcan, "Din adına siyaset yapmak, toplumu bölmek ve ayrıştırmak yerine, dinimizi bireysel inanç alanında yaşamalıyız. Siyasi çıkarlar için dini kullanmak, toplumda hoşgörüsüzlük ve çatışmalara yol açar. Bu tür davranışlardan uzak durmalıyız" dedi.

Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet'i Eleştirdi: "Allah'ı Kendi Çıkarları İçin Kullananlara Karşı Durmalıyız"

Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet'in dava açmasıyla ilgili olarak sert bir eleştiri yaptı. Özcan, "Allah'ı ve onun kitabını sadece kişisel çıkarları ve hedefleri için kullananlara karşı durmalıyız. Dini istismar edenler, toplumu manipüle ederek kendi çıkarlarına hizmet ederler. Bizler ise laik ve demokratik değerlere sahip çıkmalı, adaleti sağlamak için yasaların korumasına sığınmalıyız" şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow