Seul'deki Konserde "EveR 6" Robotu Orkestra Şefi Olacak!

Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenecek "Absence" adlı gösteri için heyecan verici bir duyuru yapıldı. Kore Ulusal Orkestrası, konserlerinde Kore Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü'nün geliştirdiği "EveR 6" adlı android robotu orkestra şefi olarak görevlendireceğini açıkladı. Bu benzersiz gösteride robot, esnek hareket yetenekleriyle batonunu yönetecek ve Kore'nin müzik dünyasında bir ilke imza atacak. İnsanlarla etkileşim ve iletişim konusunda zorluklarla karşılaşan robot, Choi Soo-yeol ile birlikte performans sergileyecek ve konseri yönetecek. Seul'deki konserde "EveR 6" robotunun müziğe getireceği farklı bir perspektifi keşfedin!

Haziran 8, 2023 - 05:31
 0
Seul'deki Konserde "EveR 6" Robotu Orkestra Şefi Olacak!

Seul'de düzenlenecek "Absence" adlı gösteride, "EveR 6" adlı bir robotun yöneteceği açıklandı. Kore Ulusal Orkestrası, 30 Haziran'da gerçekleşecek konserlerinde Kore Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü'nün geliştirdiği bu robotun orkestra şefi olarak görev yapacağını duyurdu.

"EveR 6" adlı android robot, insan bedenine benzeyen bir görünüme sahip. Aynı zamanda esnek bir biçimde boynunu ve kolunu kullanabiliyor.

Robotun batonunun hareketlerini kaydeden "hareket yakalama" teknolojisi sayesinde, baton hızını doğru bir şekilde algılaması kolaylaşıyor. Konserde hem robot hem de orkestra şefi Choi Soo-yeol ayrı ayrı performans sergileyecek ve daha sonra birlikte konseri yönetecekler.

Choi, robotlar için en büyük zorlukların etkileşim ve iletişim olduğunu belirtti. Bu gösteride, insanların müzik konusunda robotik teknolojilerden daha önde olduğunu göstermeyi amaçladığını söyledi. "EveR 6" adlı robotun konserdeki performansı, Güney Kore için bir ilk olacak.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow