En düşük memur maaşı 22 bin TL Memur-Sen'den açıklama

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Haziran 8, 2023 - 05:15
 0
En düşük memur maaşı 22 bin TL Memur-Sen'den açıklama

Konfederasyon tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Memur-Sen heyeti, ziyaret sırasında Işıkhan'a görevinde başarılar diledi. Ziyaret kapsamında, memur maaşlarına temmuz ayında yapılması planlanan zam ve ağustos ayında gerçekleştirilecek 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ele alındı.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, kamu kurumlarında çalışan personel arasında çalışma barışının bozulduğunu ve ücret dengesinin zarar gördüğünü iddia ederek, şunları dile getirdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız seçim dönemi öncesinde bu konuyu gündeme getirdi ve en düşük kamu görevlisi maaşının 22 bin lira seviyesine çıkarılacağını ve emekli kamu görevlilerine de yansıyacağını belirtti. Ancak düzenlemenin hangi maaş kalemlerine, hangi unvanlara ne kadar yansıyacağı ve yüzdelik mi yoksa sabit bir tutar mı olacağı hakkında tarafımızla ve kamuoyuyla paylaşılan bir çalışma bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu düzenlemenin diğer mağduriyetlere yol açmaması için yetkili konfederasyonla birlikte ortak çalışma yapılmalıdır."

Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün birinci derece kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verileceğini ve Meclis'in bu konuyu hızlıca ele alacağını açıkladığını hatırlatarak, bu düzenlemenin zaman içinde uygulanması ve sosyal maliyetin oluşmaması halinde kamu görevlileri tarafından memnuniyetle karşılanacağını belirtti.

Mülakatın Kaldırılması

Yalçın, uzun bir süredir dile getirdikleri mülakatın kaldırılması talebinin gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kamu istihdamında kariyer ve liyakati destekleyecek, verimliliği ve kaliteyi artıracak, performansı yükseltecek Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının periyodik olarak en fazla 3 yılda bir yapılması taleplerini dile getirdi.

Ziyaret sırasında Memur-Sen heyeti, Kamu Personeli Danışma Kurulu'nun uzun bir süredir toplanmadığını hatırl

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow