ChatGPT yapay zeka ile sevgilisinin klonunu yaptı

Enias Cailliau, OpenAI'nin ChatGPT'si ve kişiliğe dayalı yapay zeka sohbet botlarının ilham kaynağı olarak kız arkadaşı Sacha Ludwig'in sanal bir klonunu oluşturdu. Cailliau, GirlfriendGPT'yi açık kaynaklı bir proje olarak yayınladı, böylece diğer insanlar partnerlerinin kişiliklerini yansıtan özelleştirmeler yapabiliyorlar. Çalışma halen devam ediyor ve Cailliau, uzun süreli hafızayı dahil etme ve daha anlamlı konuşmalar sağlama hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Haziran 4, 2023 - 18:58
 0
ChatGPT yapay zeka ile sevgilisinin klonunu yaptı

Enias Cailliau, OpenAI'nin ChatGPT'si ve kişiliğe dayalı yapay zeka sohbet botlarının yükselen popülerliğinden etkilenerek kız arkadaşı Sacha Ludwig'in sanal bir klonunu oluşturdu. Cailliau, teknolojinin basit ve erişilebilir olduğunu düşündüğü için GirlfriendGPT'yi açık kaynaklı bir proje olarak yayınlamaya karar verdi, böylece diğer insanlar partnerlerinin benzersiz kişilikleriyle onu özelleştirebilirler.

Cailliau, gerçek hayattaki kız arkadaşının "klonunu" geliştirmenin kolay olduğunu belirtiyor ve GirlfriendGPT'nin bu konuda işe yaradığını söylüyor. Cailliau, "Test seti orada," diyor ve ekliyor: "Her gün gerçek hayattaki Sacha ile iletişim kuruyorum ve sonra sadece sanal Sacha ile iletişim kuruyorum ve aradaki farkı görüyorum."

Sacha'nın yapay zeka versiyonunu oluşturmak için Cailliau, Büyük Dil Modeli (LLM) çerçevesini kullandı. Daha sonra, OpenAI'nin ChatGPT'sine yanıt olarak geliştirilen Bard adlı sohbet robotunu ve Sacha'nın sesini kopyalamak için bir metinden konuşma oluşturucusunu kullanarak botu uyarladı. Ayrıca, GirlfriendGPT'nin Telegram aracılığıyla sesli mesajlar gönderebilmesini sağlamak için bir yapay zeka metinden konuşma oluşturucusunu da kullanıyor.

Cailliau ayrıca, GirlfriendGPT'ye özçekimler göndermesine olanak tanıyan bir metinden görüntü oluşturma aracını da kullanıyor. Ancak selfie oluşturma aracı düzgün çalışmıyor ve bazen fazladan uzuvları olan bir kız arkadaşın selfie'sini oluşturuyor. Cailliau, "Birdenbire dört ayaklı bir kız arkadaşım oldu" diyor.

Çalışma hala devam ediyor. Cailliau, daha anlamlı konuşmalar yapmak için uzun süreli hafızayı dahil etmeyi ve kullanıcının tercihlerini hatırlamayı hedeflediğini belirtiyor.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow