CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası tutuklusu Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösteriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası tutuklusu olan ve TİP Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay'ın tahliye edilmemesine karşı tepkisini dile getiriyor. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı çağrıda, seçilmiş bir milletvekilinin hukuksuz bir şekilde hapiste tutulmasının adaletsizlik olduğunu vurgulayarak, Can Atalay'ın derhal serbest bırakılmasını istiyor. Bu durumu adalet sistemindeki erozyon olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu, topluma daha fazla zarar verilmemesi ve adaletin sağlanması için adımlar atılması gerektiğini ifade ediyor.

Haziran 5, 2023 - 07:30
 0
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası tutuklusu Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösteriyor

Gezi Davası tutuklusu olan ve TİP Hatay Milletvekili olarak seçilen Can Atalay'ın tahliye edilmemesine karşı tepkiler artmaktadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Can Atalay için bir çağrıda bulunmak amacıyla Twitter hesabını kullanmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 28. Dönemi, geçtiğimiz cuma günü yapılan bir Ant İçme Töreni ile başlamıştır. Ancak, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay, Marmara Cezaevi'nde tutuklu olduğu için törene katılamamıştır.

Can Atalay'ın tahliye edilmemesi üzerine tepkiler artarken, Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından bir mesaj paylaşmıştır. Kılıçdaroğlu, "Seçilmiş bir milletvekilini hukuksuzca, üzerinde karar olmadan hapiste tutmak, sadece onu değil ona oy veren insanları da tutuklamaktır. Adaletli kararlar almak konusunda Erdoğan'a bağımlı olan ve adaletten korkan hukukçular, sizden bunun hesabını soracağım. Bu topluma daha fazla zarar vermeyin, adalet sistemindeki bozulmayı durdurun. Can Atalay'ı derhal serbest bırakın" şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow