MHP'nin Meclis Başkanlık Divanı ve Grup Yönetimi Belli Oldu

Haziran 6, 2023 - 18:04
 0
MHP'nin Meclis Başkanlık Divanı ve Grup Yönetimi Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Meclis Başkanlık Divanı üyelikleri ile Meclis Grup Yönetimi'nin belirlendiğini duyurdu. MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Milletvekili Celal Adan Meclis Başkanvekilliği görevine yeniden atanırken, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ise TBMM İdare Amirliği'ne getirildi. MHP Grup Başkanvekilliklerine ise Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül seçildi.

MHP'nin Meclis Başkanlık Divanı ve Grup Yönetimi belirleme süreci tamamlandı. İstanbul Milletvekili Celal Adan, geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde de Meclis Başkanvekilliği görevini üstlenecek. MHP'nin TBMM İdare Amirliği koltuğuna ise Gaziantep Milletvekili Sermet Atay getirildi. MHP Grup Başkanvekilliklerine ise Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül seçildi.

MHP tarafından yapılan yazılı açıklama, belirlenen görev dağılımını duyurdu ve şu ifadeleri içeriyordu: "Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanvekilliklerine Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül getirilmiştir. TBMM Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili Celal Adan ile TBMM İdare Amirliği'ne ise Gaziantep Milletvekili Sermet Atay görevlendirilmiştir."

Bu açıklama, MHP'nin Meclis'teki görev dağılımını duyurması ve parti içindeki yetkilileri belirlemesi açısından önem taşımaktadır. MHP'nin Meclis Başkanlık Divanı ve Grup Yönetimi üyeleri, parti politikalarının yürütülmesinde etkin rol oynayacak ve MHP'nin temsil edildiği süreçlerde görevlerini üstleneceklerdir.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow