CHP Kongre Süreci Başladı: Delege Seçimleri ve Kurultay Takvimi Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), seçimler nedeniyle ertelenen büyük kurultay sürecini başlattı. CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun kararıyla il ve ilçe kongreleri düzenleniyor. Delege seçimleri 3 Temmuz'da başlayıp 30 Temmuz'a kadar devam ederken, ilçe kongreleri 5 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. İl kongreleri ise 16 Eylül'de başlayacak ve 15 Ekim'e kadar sürecek. Olağan kurultay ise il kongrelerinin tamamlanmasının ardından Parti Meclisi tarafından belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecek. CHP'nin bu süreçle parti içi demokrasiyi güçlendirme ve parti politikalarını belirleme hedefi bulunmaktadır.

Haziran 6, 2023 - 17:58
 0
CHP Kongre Süreci Başladı: Delege Seçimleri ve Kurultay Takvimi Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) büyük kurultay süreci başladı ve kongre takvimi belli oldu. CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, parti il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirmeye başladı.

CHP'nin takvimine göre, ilçe delege seçimleri 3 Temmuz'da başladı ve 30 Temmuz'a kadar devam edecek. İlçe kongreleri ise 5 Ağustos ile 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Aynı şekilde, il kongreleri 16 Eylül'de başlayacak ve 15 Ekim'e kadar tamamlanacak.

Olağan kurultay ise il kongrelerinin tamamlanmasının ardından Parti Meclisi tarafından belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecek. Bu kurultayda, CHP'nin yönetim kadrolarının seçimi yapılacak ve parti politikaları belirlenecek.

CHP'nin kongre süreci, parti üyelerinin aktif katılımını teşvik etmek ve demokratik bir iç siyasi yapı oluşturmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu süreç, parti tabanının görüşlerini ifade etmesine ve parti içi demokrasinin işlemesine olanak sağlıyor.

CHP'nin büyük kurultay süreci, parti içinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendiriliyor. Parti üyeleri ve delegeler, bu süreçte yönetimde yer alacak isimleri belirlemek ve parti politikalarını şekillendirmek için bir araya gelecek. Bu süreçte parti içi demokrasinin güçlenmesi ve partiye olan katılımın artması hedefleniyor.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow