Türkiye Genelinde Yoğun Yağış Uyarısı: Bazı Bölgelerde Kuvvetli ve Şiddetli Yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Haziran hava durumu raporunu yayınlayarak önemli uyarılarda bulundu. Rapora göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Ankara, Antalya, Mersin, Isparta, Denizli, Kastamonu, Diyarbakır ve Adıyaman'ın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor

Haziran 5, 2023 - 23:54
 0
Türkiye Genelinde Yoğun Yağış Uyarısı: Bazı Bölgelerde Kuvvetli ve Şiddetli Yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Haziran hava durumu raporunu yayınlayarak önemli uyarılarda bulundu. Rapora göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Ankara, Antalya, Mersin, Isparta, Denizli, Kastamonu, Diyarbakır ve Adıyaman'ın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor.

Özellikle Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Aksaray, Kayseri, Karaman, Nevşehir, Niğde, Antalya'nın kuzeydoğusu ve Mersin'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor. Samsun çevrelerinde ise yer yer çok kuvvetli ve şiddetli yağışlar görülebilir.

Meteoroloji uyarılarının ardından, bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar ve sürücülerin sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Yetkililer, ani sel ve su baskını riskine karşı önlem alınması, sel sularından uzak durulması ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda vatandaşları uyarıyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diger yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu ile yarın (Salı) Doğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
 Yağışların; Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile bu akşam saatlerinde Aksaray, Kayseri, Karaman, Nevşehir, Niğde, Antalya'nın kuzeydoğusu ve Mersin'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli, Samsun çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu İçeriğe Tepkini Göster?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow